Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Šéf odborů Josef Středula: Zvažuji kandidaturu na prezidenta, Babiš se mě bojí

Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula v internetové mpořadu Prostor X potvrdil, že zvažuje kandidaturu na post prezidenta země. Na rozhodnutí je podle něj však ještě dostatek času. Jako zásadní přitom označil podporu ze strany lidí. 

„Je to volba přímá. Takže se jedná o názor lidí. Ten je důležitý v této souvislosti. Myslím, že to (co si myslí) budou lidé dávat postupně najevo,“ prohlásil a dodal, že když bude cítit silou podporu ze strany národa, tak se ke kandidatuře přikloní.

Středula se stal jako odborový předák v posledních týdnech častým kritikem vládních opatření proti pandemii nemoci covid-19, vadí mu zejména chybějící uzávěra průmyslu. Kabinet dal podle něj přednost ekonomickým zájmům před ochranou občanů. Premiér Andrej Babiš (ANO) v reakci uvedl, že je Středula odtržen od reálného života firem.

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) Středulu označil za největší hrozbu pro české hospodářství. „Největším nebezpečím pro naši ekonomiku je pan Středula. On je odborář celý život, on nereprezentuje zaměstnance, on reprezentuje sám sebe.“ uvedl premiér ve svém posledním rozhovoru pro CNN Prima News.

 Mezi největšími favority na budoucího prezidenta v prosinci patřil podle bookmakerů právě premiér Babiš či kandidát z roku 2018 senátor Pavel Fischer. Ucházet se o post hlavy státu bude i Marek Hilšer, spekuluje se také o další kandidatuře Jiřího Drahoše.