Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Senátor Pavel Fischer chce promluvit do prezidentské volby. „Zeman je úplně mimo,“ řekl.

Přestože senátor a bývalý diplomat Pavel Fischer zatím neohlásil kandidaturu do nadcházející prezidentské volby, v rozhovoru potvrdil, že má nadále chuť do boje o Pražský hrad promluvit. Současný prezident Miloš Zeman je podle něj „úplně mimo“.  Podle dosavadních volebních průzkumů má Fischer velkou šanci v boji o Hrad tentokrát uspět.

“Oslovuji podporovatele, aktéry a byznysmeny. Rozhodnu se ve chvíli, až bude podpora dostatečná,” řekl. Na přímou otázku, kdy kandidaturu oznámí, řekl, že musí vycházet ze svého politického programu.

„Ten je třeba šít na míru potřeb naší země. Říkává se, že týden je v politice dlouhá doba. Když analyzuji, jak proměnila naši společnost nekonečná pandemie nebo jak ruský útok na Ukrajinu podstatně zhoršil bezpečnost celé Evropy a inflace zdražuje lidem život, musíme si vyjasnit, s jakým programem do voleb půjdu. Nechci vystupovat jako bavič nebo divák, ale jako aktér,” řekl Fischer a dodal, že teď považuje za podstatné věnovat se práci předsedy senátního výboru pro zahraničí, obranu a bezpečnost. 

“Považoval bych za nefér v dnešní mimořádně složité době v parlamentu chybět a objíždět republiku, když je tolik zapotřebí pracovat na politickém konsenzu o závažných otázkách národní bezpečnosti,” vysvětlil senátor. Dodal, že je ochotný stát se kandidátem stran, které do loňských sněmovních voleb šly jako koalice Spolu, tedy ODS, KDU-ČSL a TOP 09.