Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Stavba Zemanova bungalovu Lánech jde podle plánu, hrubá stavba je před dokončením

Prezidentský mandát Miloše Zemana se pomalu, ale jistě krátí a při skončení funkce se bude muset současný prezident odstěhovat z Pražského hradu i letního sídla na zámku v Lánech. Výstavba nového bydlení v Mnichovicích nedaleko Prahy však zdárně pokračuje a Zemanovi zde mají téměř dokončenou hrubou stavbu bungalovu.

„Pan prezident je průběžně informován o postupu výstavby domu. Plán je dodržován v rámci možností, kdy samozřejmě má vliv děštivé počasí. Ale nejde o zásadní zdržení, a tak by nic nemělo bránit přestěhování v roce 2023,“ uvedl Zemanův tiskový mluvčí Jiří Ovčáček.

Dvoupatrová stavba stojí na pozemku o zhruba 1000 metrech čtverečních, který Zemanovi koupili za 2,5 milionu korun. V katastru nemovitostí je zapsána na prezidentovu manželku Ivanu, která. se také stará o vybavení domu a zahrady. Miloš Zeman měl prý pouze dvě přání –  velkou knihovnu a houpací křeslo. 

Zeman vlastní také byt v tvrzi v Novém Veselí na Vysočině, kde dříve trávil většinu času, než se stal v roce 2013 poprvé prezidentem. Když byl zvolen hlavou státu, přestěhoval se i s rodinou do Lumbeho vily v blízkosti Pražského hradu. V Novém Veselí však pravidelně tráví část letní dovolené. Dříve bydleli Zemanovi na sídlišti v pražských Stodůlkách.