Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Teolog Ivo Mareš ohlásil kandidaturu na prezidenta. Chce zastavit pád Česka do chudoby

Kandidaturu na prezidenta republiky v příštích volbách oznámil vystudovaný teolog a farář Ivo Mareš. Dosud pracoval v Diakonii, v minulosti také jako novinář. Za své priority označil zastavení propadu České republiky do chudoby a léčbu „impotentního státu“, který není schopen pružně reagovat na vzniklé situace. Na dnešní tiskové konferenci řekl, že kandidovat chce jako občanský kandidát na základě petičních podpisů.

Mareš jako důvod své kandidatury uvedl to, že nadějné polistopadové přísliby se pro velkou část české společnosti nikdy nenaplnily. Ti, co by podle něj rádi něco změnili, na to nemají politickou sílu. Aby někdo mohl změny prosadit, musí to nést jako své osobní poslání, řekl. Za takovou postavu označil českého prezidenta, který může věci dát do pořádku svou autoritou.

„Senioři se musí komplikovaně domáhat toho, aby dosáhli na příspěvek na bydlení. Nechci žít v zemi, kde jsou rodiny, které nemohou koupit svým dětem ani dárek na Vánoce,“ prohlásil. Občanům dle svých slov může nabídnout svoje hodnoty, tedy pracovitost, empatii a pokoru. „Důležitou hodnotou je i naděje, tu by měl prezident dávat lidem. Máme za sebou těžké časy, před sebou ale možná ještě těžší,“ dodal.

Ivo Mareš (*1972) se narodil v Přerově, velkou část dětství strávil v Mongolsku. Pracoval jako překladatel akčních filmů, protestantský farář, redaktor časopisů o elektronice i ředitel britské komunikační firmy. Jeho poslední pracovní angažmá bylo v Diakonii Českobratrské církve evangelické, kde se podílel na sociálních projektech a zastával funkci mluvčího.