Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Třetí návrat plukovníka Prymuly? Prezident Zeman jej chce do svého poradního týmu

Plukovník Roman Prymula sice po druhém vyhazovu ze státních služeb prohlásil, že lidé se jeho třetího návratu do veřejné funkce nedočkají, ale jak se říká – „nikdy neříkej nikdy“. O jeho služby má podle vyjádření svého mluvčího zájem prezident Miloš Zeman. Sedmapadesátiletý epidemiolog by se mohl stát součástí prezidentova poradního týmu. 

„Pan prezident uvažuje o tom, že by nějakou formu spolupráce s panem profesorem Prymulou navázal,“ uvedl Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. Konkrétnější mluvčí být nechtěl, Zemanovi by ale exministr mohl radit ohledně stále se zhoršující epidemie koronaviru v Česku.

Zeman se svým obdivem k profesoru Prymulovi nijak netají. Na podzim minulého roku mu udělil Řád Bílého lva za zvládnutí první vlny epidemie. Několikrát se také nechal slyšet, že Prymula měl zůstat ve funkci ministra zdravotnictví, jelikož byl kompetentnější než současný ministr Jan Blatný (za ANO).

Prymula jako ministr zdravotnictví působil jen krátce, z funkce odešel poté, co byl v noci vyfotografován při opouštění „uzavřené“ restaurace na Vyšehradě. Z ministerského křesla se poté přesunul mezi Babišovy poradce. Ani tam ale dlouho nevydržel – jako poradce premiéra skončil po své účasti na fotbalovém utkání pražské Slavia s anglickým Leicesterem. Ve stejný den odpoledne přitom Prymula volal po tvrdém lockdownu, jehož součástí by bylo i omezení pohybu obyvatelstva.