Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Václav Klaus podpořil kandidaturu svého bývalého tajemníka Jakla do Senátu

Ladislav Jakl je je český hudebník, publicista, svého času poslanec a bývalý ředitel politického odboru Kanceláře prezidenta republiky za úřadování Václava Klause. V podzimních senátních volbách kandiduje za Okamurovou SPD. Exprezident Václav Klaus nyní vyjádřil svému někdejšímu tajemníkovi podporu.

Exprezident to řekl novinářům během tradičního výstupu na Sněžku během Svatovavřinecké pouti. Za zásadní Klaus považuje, že jak samotný Ladislav Jakl, tak SPD jako strana chtějí zastavit masovou ilegální migraci do Evropy. „Rozumím tomu, že pan Jakl soucítí se stranou, za kterou kandiduje, jednu zásadní věc. A sice neuvěřitelnou hrozbu, kterou představuje masová migrace do Evropy a tato strana, cokoli dalšího si o ní můžeme myslet, je u nás jediná, která v tomto smyslu zcela jednoznačný názor,“ sdělil na vrcholu nejvyšší české hory Klaus.

Klaus dodal, že „Ladislav Jakl má mé sympatie, protože chce zvednout prapor tohoto tématu, tedy darebnosti a nebezpečnosti masové migrace.“

Václava Klause nepřekvapuje, že do podzimních senátních voleb jde hned několik osobností, které v nedávném prezidentském souboji vyzvaly Miloše Zemana. Kromě Jiřího Drahoše kandidaturu oznámil i Marek Hilšer, Pavel Fischer či Jiří Hynek. „Jsou to lidé, kteří se chtějí angažovat v politice. Nevyšla jim prezidentská kandidatura, tak to zkoušejí o patro níž. Díky prezidentské kandidatuře se pro běžného voliče stali poměrně známými, takže mají určitou výhodu proti ostatními, jakkoliv nikdo z nich nepatří do okruhu lidí, které já bych chtěl volit,“ konstatoval Klaus.

Bývalý Klausův tajemník bude kandidovat na Praze 2, jeho soupeři mimo jiné budou prezidentský kandidát Marek Hilšer (nezávislý) nebo stávající pirátský senátor Libor Michálek.