Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Z Pražského hradu odchází Alex Mynářová, přijala nabídku Českého rozhlasu

Spolupráci s prezidentskou kanceláří ukončila moderátorka Alex Mynářová. Déle než dva roky natáčela na sociální sítě novinky z Pražského hradu, moderovala mnoho společenských akcí na Hradě a stala se také „virtuální průvodkyní“ po hradních prostorách. Manželka kancléře Vratislava Mynáře přijala nabídku Českého rozhlasu, pro který natáčí pořad Slavné dvojice.

„Ráda bych tímto oznámila konec spolupráce s Pražským hradem – Kanceláří prezidenta republiky! Děkuji za tuto skvělou zkušenost – podařilo se nám natočit desítky reportáží, rozhovorů a prohlídek zajímavých míst,“ uvedla Mynářová. 

„Chci moc poděkovat všem, kteří se za těch dva a půl roku účastnili natáčení – členům hradní stráže, floristkám, pracovníkům protokolu, archivu a spoustě dalším. Děkuji za Vaši profesionalitu a oddanost své práci,“ rozloučila se se svými kolegy z Hradu. 

Mynářová také dodala, že do budoucna nebude moderovat už žádné akce pro prezidentskou kancelář. Proč? „V prosinci jsem zahájila (staro)novou profesní etapu v Českém rozhlase. Nepovažuji proto za vhodné pracovat, byť bez nároku na honorář, pro úřad hlavy státu. Velmi ráda na sebe dobrovolně uplatním ta nejpřísnější měřítka,“ uvedla.