Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Žádnými zdravotními neduhy netrpím, prohlásil Pavel po lékařské prohlídce v ÚVN

Zvolený prezident Petr Pavel dnes v Ústřední vojenské nemocnici v Praze absolvoval kompletní lékařskou prohlídku, přesně tak, jak sliboval před volbami. Její výsledky má v úmyslu zveřejnit ještě do inaugurace, která se uskuteční 9. března. Nicméně už nyní prohlásil, že žádnými zdravotními neduhy netrpí a je tak připraven vykonávat prezidentskou funkci na sto procent.

Podle svého veřejného kalendáře si Pavel na prohlídku vyhradil tři a půl hodiny. Po skončení pak informoval o jejích dosavadních výsledcích na Twitteru. „Výsledky bych měl mít před inaugurací a do té doby je také zveřejním, jak jsem slíbil před volbami. Prozatím to vypadá, že žádnými zdravotními neduhy netrpím, takže věřím, že prezidentskou funkci budu vykonávat v plné síle,“ napsal zvolený prezident. 

Současně s tímto oznámením zveřejnil fotografii, na níž ho na chodbě nemocnice doprovází ředitel ÚVN Miroslav Zavoral, který je současně ošetřujícím lékařem dosluhují hlavy státu Miloše Zemana.

Předpokládá se tedy, že lékař Zavoral bude mít s novým prezidentem méně práce než s dosavadní hlavou státu. Miloš Zeman byl na podzim roku 2021 dvakrát hospitalizován, přičemž napodruhé byl zpočátku ve vážném stavu na klinice intenzivní medicíny. Lékaři nutnost péče zdůvodnili komplikacemi spojenými s prezidentovým chronickým onemocněním. O prezidenta se od návratu z nemocnice starají v Lánech zdravotní sestry.