Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Zámek Lány se po několika letech otevře veřejnosti na dva adventní víkendy

Prezident republiky Miloš Zeman, paní Ivana Zemanová, Kancelář prezidenta republiky a Správa Pražského hradu srdečně zvou občany v době adventního času o víkendech 9. – 11. prosince 2022 a 16. – 18. prosince 2022 na návštěvu a prohlídku zámku Lány. Otevírací doba bude v pátky od 12:00 do 16:00 hodin a v soboty a neděle od 10:00 do 16:00 hodin. Vstup je zdarma.
 
Dekoratéři a zahradníci Pražského hradu a zámku Lány připravili krásnou vánoční výzdobou celého objektu. Přístupná budou nejznámější místa lánského zámku – Masarykova pracovna, Žlutý salon se štědrovečerní tabulí rodiny prezidenta T. G. Masaryka, Modrá jídelna, Sloupová hala, Hudební salonek se svátečními tóny a další prostory zámku.
 
Návštěvníci mohou během prohlídky zavítat také do rokokové kaple Nejsvětějšího Jména Ježíš, která od roku 1850 slouží jako lánský farní kostel. Loni byl kostel otevřen po tříleté rekonstrukci. Návštěvníci v něm uvidí dřevěný betlém z doby okolo roku 1900 nebo sošku Lánského Jezulátka ve schránce na hlavním oltáři.
 
Stánky v lánském parku nabídnou příchozím občerstvení z místních restaurací a cukrárny i výrobky z chráněných dílen. Ke koupi budou také knižní publikace z produkce Pražského hradu. Neplacené parkoviště je zajištěno do vyčerpání kapacity naproti zámku a v areálu Školního zemědělského podniku Lány.