Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Zeman by jako ministra rád znovu viděl Prymulu, Blatný podle něj není odborník na epidemii

Prezident Miloš Zeman v nedělním rozhovoru na Frekvenci 1 uvedl, že ve funkci ministra zdravotnictví měl zůstat Roman Prymula. Je podle něj k řízení epidemie více kompetentní než ministr Jan Blatný (ANO). Zeman tak reagoval na spekulace o možném konci Blatného ve funkci.

„Uvítal bych, kdyby zůstal ministrem zdravotnictví Roman Prymula, a to především, protože Blatný je odborník na dětskou hemofilii, což je od aktuální pandemie dost daleko. Nicméně plně respektuji názor premiéra, který si může vybrat své ministry,“ zhodnotil Zeman. Dodal, že kdyby premiér Prymulu znovu navrhl, do funkce by jej jmenoval.

S informací, že by v čele resortu mohl skončit Blatný, přišla v neděli Česká televize, podle které by v resortu mohl stanout sám premiér Andrej Babiš (ANO) a Prymula by se mohl stát jakýmsi výkonným ministrem. O chystané výměně v čele resortu ale prezident podle svých slov neví.

Epidemiolog Roman Prymula nicméně v posledních týdnech navštěvuje jednání vlády. V pořadu Otázky Václava Moravce též zaznělo, že by se ministrem mohli i oficiálně znovu stát přímo on. 

Prymula byl ministrem již na podzim, a to zhruba měsíc. Rezignovat musel poté, co jej redaktoři deníku Blesk přistihli, jak v nočních hodinách po zákazu vycházení opouští restauraci na Vyšehradě, která měla být tou dobou kvůli vládním protiepidemickým opatřením zavřená.