Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Zeman je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini, napsal politik ODS kvůli zdanění restitucí

Zeman je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini, napsal politik ODS kvůli zdanění restitucí

Šokující vyjádření na adresu prezidenta Miloše Zemana se objevilo na Facebooku Martina Langa, člena ODS a zastupitele v Jesenici u Prahy. V příspěvku plném vulgarismů, který je již smazán, nabádal Lang k zabití prezidenta. Toho na konci dubna označil za morální zrůdu kvůli jeho souhlasu se zdaněním náhrad vyplácených církvi.

„Debilní senilní bolševik Zeman se rozhodl zákon podepsat a je ho potřeba zabít též. Ideálně takovou zrůdu podřezat jako přestárlou svini a nechat vykrvit a poté spálit. Morálním zrůdám je třeba vyhlásit boj na život a na smrt,“ uvedl Martin Lang (ODS) na svém facebookovém profilu.

Předseda ODS Petr Fiala uvedl, že záležitost probere Langova místní organizace, od které očekává, že bude „postupovat dostatečně razantně, aby se něco takového neopakovalo“. Podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka se jedná o případ pro orgány činné v trestním řízení, policie se jím už skutečně začala zabývat.

Podle Langa je právo na fyzickou likvidaci zákonodárců obsaženo v Ústavě. „Poslanci, kteří schválí zákon, že je legální krást, a pověří násilnou výkonnou moc, aby za použití represe, zbraní a násilí tuto jejich vůli realizovala, jsou na úrovni ozbrojených lupičů přistižených při loupeži a každý občan má nejen právo, ale dokonce i povinnost se jejich zvůli bránit. Toto právo každého občana je zakotveno v čl. 23 Listiny základních práv a svobod, na jejíž pečlivé studium vás odkazuji,“ uvedl Lang.

Zastupitel později vysvětlil význam svého příspěvku a ubezpečil, že jeho text není výzva k podřezávání prezidenta. „Samozřejmě, že nejprve je nutné vyčerpat všechny zákonné možnosti. Je však velice nutné, a to byl cíl mého textu, oznámit všem, že jsou v českém národě lidé, a není jich málo, kteří jsou připraveni sáhnout v případě potřeby k extrémním prostředkům k ochraně svobody. Je velice nutné, aby zaznělo, že další rok 1948 a 1968 již tento národ nepřipustí, ať by za to byla placena jakákoli cena, skutečně jakákoli a jakkoli extrémní,“ uzavřel Lang.