Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Zeman: Není čas na sobectví a handrkování. Všichni musíme být bezpodmínečně solidární

Český prezident Miloš Zeman vydal prohlášení, ve kterém vyzval občany, aby dodržovali všechna vládní nařízení. Není podle něj čas na sobectví, smlouvání a handrkování. Všichni musí projevit bezpodmínečnou solidaritu.

„Vážení spoluobčané, nyní musíme projevit bezpodmínečnou solidaritu. Prosím, dodržujte všechna nařízení, která vydává Vláda České republiky. Není čas na sobectví, smlouvání a handrkování. Společně krizovou situaci překonáme. Jsem ve svém srdci s vámi všemi,“ prohlásil prezident republiky.

Prezidentův mluvčí na svých sociálních sítích zveřejnil ještě jeden prezidentův citát z minulosti. „‪Rok 1997. Povodně, kritická situace. Předseda ČSSD Miloš Zeman upustil od kritiky tehdejší vlády. ‪„Když teče do lodi voda, musí všichni k pumpám,“ řekl.‪ A platí to i dnes!“ citoval Ovčáček prezidenta na Facebooku.

Zeman se již ve čtvrtek vyjádřil, že přijatá vládní opatření považuje za nezbytná. Vyzval lidi, aby je dodržovali a nepodléhali strachu a panice. Prezidentovo dnešní vyjádření k situaci přichází ve stejný čas, kdy vláda po dlouhém jednání oznámila nová opatření pro zadržení šíření koronaviru. Mezi ně patří i uzavření hranic od pondělní půlnoci.