Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Zeman opět shodil Sobotku. Jeho vládu označil za „údržbářskou“

Vztahy mezi premiérem Bohuslavem Sobotkou a prezidentem Milošem Zemanem nikdy nebyly zvlášť dobré, a prezident s oblibou využívá každé příležitosti, kdy může své pohrdání premiérem dát najevo. Není to ostatně dlouho od Zemanova známého gesta s hůlkou, kdy při audienci na Pražském hradě Sobotku vmanévroval do velmi trapné a prekérní situace.

Naposledy si do Sobotky kopnul v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov, kde zkritizoval jeho vládní období: “Sobotkovu vládu mohu hodnotit jako vládu promarněných příležitostí, vládu čekání na reformy, které nepřišly, vládu údržbářskou.“ Prezident vysvětlil, že to je vláda, která reformy odkládá. Podle něj je kabinet, který společnost jenom udržuje a neprovádí prospěšné reformy špatný.

Končící vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL v pondělí schválila zprávu o plnění svého programového prohlášení. Za největší úspěchy považuje stabilizaci rozpočtu, růst minimální mzdy a snížení nezaměstnanosti.

Na závěr rozhovoru Zeman skromně zmínil úspěchy svého kabinetu. Připomeňme, že jej vedl v letech 1998 až 2002 jako premiér a předseda ČSSD. „Zaprvé to byla reforma veřejné správy, to znamená vznik krajské samosprávy, zadruhé profesionalizace armády a zatřetí privatizace bank,“ pochválil se Zeman.