Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Zeman přijal na Hradě komunisty, chtějí skončit s podporou prodlužování nouzového stavu

Prezident Zeman přijal na Pražském hradě předsedu KSČM Vojtěcha Filipa a předsedu poslaneckého klubu komunistů Pavla Kováčika. Komunisté prezidentovi oznámili svůj záměr přestat ve Sněmovně podporovat další prodlužování nouzového stavu. Ten je zatím schválen do 14. února.

„Nevidíme důvody k dalšímu prodlužování nouzového stavu,“ řekl Filip. Podle šéfa komunistů také v nejužším vedení KSČM převládá názor nepodpořit další prodloužení nouzového stavu a nemá to podporu ani v poslaneckém klubu KSČM. „Náš souhlas nemohou očekávat,“ prohlásil šéf KSČM.

Podle Filipa, který o úmyslu KSČM informoval i Zemana, je potřeba uvolnit napětí, které už vzniká ve společnosti. „Lidé jsou nespokojeni, mají čím dál tím větší problém respektovat ta opatření, která ted jsou,“ řekl Kováčik.

„Neznamená to, když nebude schválen nouzový stav, že se ruší automaticky všechna opatření, že všechno padá. Zůstává všechno v platnosti, ale tu zodpovědnost přejímá ministerstvo zdravotnictví, hlavní hygienik a krajské hygieny,“ uvedl místopředseda KSČM Stanislav Grospič po jednání kolegia předsedy strany.