Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Zeman se v Praze začátkem března rozloučí s rakouským prezidentem Van der Bellenem

Českou republiku na začátku března navštíví rakouský prezident Alexander Van der Bellen. V rámci návštěvu se setká se s prezidentem Milošem Zemanem i dalšími ústavními činiteli. Podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka Van der Bellen navštíví Česko 1. a 2. března. 

První den přicestuje Van der Bellen do Prahy, Zeman ho přijme ve čtvrtek 2. března. Setkání se uskuteční jen několik dní před Zemanovým odchodem z funkce prezidenta republiky. Zeman už dříve avizoval, že Van der Bellenovi předá nejvyšší české státní vyznamenání Řád bílého lva. „Myslím, že si to zaslouží,“ řekl v lednu rádiu Frekvence 1.

Do Prahy by ještě před koncem Zemanova mandátu mohla přijet i maďarská prezidentka Nováková. Půjde o další z rozlučkových setkání Zemana. Na poslední zahraniční cestu se minulý týden vydal tradičně na Slovensko, se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou se setkal na Štrbském Plese ve Vysokých Tatrách.

O týden dříve v Srbsku otevřel společně se srbským prezidentem Aleksandarem Vučičem v Bělehradě Český dům. S polským prezidentem Andrzejem Dudou se setkal koncem ledna v Náchodě.