Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Zeman v Lánech přijal dubajskou princeznu Latifu, mluvil s ní o návštěvě prezidenta

Prezident Miloš Zeman přijal v pondělí na zámku v Lánech dubajskou princeznu Latífu, jednu z dcer dubajského vládce Muhammada bin Rašída Maktúma. Prezident s dubajskou princeznou mluvil mimo jiné o případné návštěvě prezidenta Spojených arabských emirátů. Vzájemné zahraniční návštěvy nejvyšších představitelů zemí pak dubajská princezna probrala s poradcem premiéra Petra Fialy (ODS) Tomášem Pojarem.

Latífa, která je mimo jiné předsedkyní Dubajské kulturní a umělecké rady, do Česka podle ředitele hradní diplomacie Rudolfa Jindráka přicestovala v čele delegace SAE na Mezinárodní radu muzeí ICOM.

Tématem jednání se Zemanem byla mimo jiné případná návštěva prezidenta Spojených arabských emirátů Muhammada bin Zajda Nahajána v České republice. Dubajská princezna by měla v Česku jednat také o možné cestě premiéra Petra Fialy (ODS) do této země.

Latífa je dcerou viceprezidenta a premiéra Spojených arabských emirátů Muhammada bin Rašída Maktúma, který je považován za faktického vládce této země. Princezna se jmenuje stejně jako dvě její sestry. Jedna z nich, o dva roky mladší Latífa, vzbudila mezinárodní pozornost svými opakovanými pokusy o útěk ze SAE.