Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Zemana v nemocnici navštívila slovenská prezidentka Zuzana Čaputová

Prezidenta Miloše Zemana dnes v rámci státní návštěvy České republiky navštívila slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Jako dar mu do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) přivezla sadu čajů a domácí včelí med, který pochází z úlů na zahradě prezidentského paláce v Bratislavě. Čaputová také navštívila Senát, absolvovala debatu se studenty a setkala se s dalšími politiky.

„Jsem ráda, že jsem mu nyní i osobně mohla popřát hodně zdraví a rychlé zotavení. Prezident Miloš Zeman se intenzivně zajímal o situaci na Slovensku a naše setkání považuje nejenom za projev našeho přátelského vztahu, ale i dobrých vztahů mezi našimi zeměmi,“ napsala Čaputová po setkání na sociální síti s tím, že Zemanův zdravotní stav sledovali i lidé na Slovensku. Od prezidenta si odnášela kytici.

Podle mluvčí nemocnice Jitky Zinke musela i Čaputová dodržet stanovená pravidla pro návštěvu pacientů umístněných na lůžku dlouhodobé péče. Na pokoji u Zemana tak mohla zůstat maximálně půl hodiny, musela mít zakrytá ústa a nos a prokázat se očkováním, testem nebo proděláním nemoci covid-19.

Po setkání s prezidentem zamířila Zuzana Čaputová do Senátu, kde z rukou předsedy Miloše Vystrčila převzala Stříbrnou medaili za „mimořádnou péči o pravdu, svobodu, politickou kulturu a vládu práva“. „Chci vám poděkovat za to, jak se chováte, jakým způsobem dáváte příklad ostatním. Jsem hrdý, že vás zde mohu přivítat a ocenit vás. Chci vám a celému Slovensku popřát vše dobré a pozdravujte ve jménu Senátu celé Slovensko,“ uvedl Vystrčil při udělování ocenění.