Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Zemanovo jednání vůči oponentům je neomalené a nepřijatelné, prohlásil Vystrčil

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) dnes na tiskové konferenci prohlásil, že chování prezidenta Zemana vůči oponentům považuje za neomalené a nepřijatelné. Šéf horní komory zkritizoval i premiéra Andreje Babiše (ANO), který je podle něj bezohledný a nevypočitatelný. Podle Vystrčila tito ústavní činitelé nedodržováním pravidel a společenských norem přispívají k jejich destrukci, a tím k chaosu. 

„Považuji za projev nejhlubšího úpadku, pokud jsou zástupci například médií nazýváni hyenami anebo ochránci naší bezpečnosti čučkaři,“ uvedl Vystrčil ke dvěma nedávným výrokům prezidenta Zemana. Vysmívání se lidem či opovržlivé vyjadřování o jejich práci či inteligenci je podle Vystrčila neomalené a nepřijatelné. Zemanův mluvčí následně na twitteru označil Vystrčila za “vrchního pokrytce”.

„Už nelze mlčet. Žijeme v době, která není jednoduchá. Stojí nás to spoustu energie a sil. Máme robustní zdravotnický systém a skvělé zdravotníky. Přesto v boji patříme mezi neúspěšné. Ten, kdo to celé řídí, to nezvládá,” řekl předseda Senátu na adresu premiéra Babiše. „Premiér se i v případě nejbližších spolupracovníků, kteří mají největší váhu a povinnost bojovat proti pandemii, chová nevypočitatelně, bezohledně, neslušně,“ dodal v reakci na odvolání ministra zdravotnictví Blatného.

Za zásadní ohrožení bezpečnosti označil Vystrčil skutečnost, že část vládních činitelů ignoruje stanoviska bezpečnostních složek a do přípravy výstavby nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany chce začlenit ruskou firmu Rosatom. „Obcházení a nedodržování pravidel se stává vlastně hlavním nástrojem vládnutí,“ prohlásil předseda Senátu.