Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Zemanův bungalov v Lánech je hotový, datum stěhování zatím není stanoveno

Nový rodinný dům prezidenta Miloš Zemana v Lánech je po dvou letech od zahájení stavby hotový. Datum stěhování zatím není stanoveno, prezident tedy bude zřejmě pobývat na lánském zámku až do konce svého mandátu. Stavba podle odhadů realitních makléřů a stavebníku mohla vyjít na 10 až 14 milionů korun.

„Pan prezident rozhodně netoužil po tom, aby byla vybudována nějaká vila nebo rodinný domek. Bungalov se ukázal jako vysoce optimální a je to pro pana prezidenta velmi komfortní ubytování a velmi komfortní ubytování pro celou rodinu. Důležité také je, že onen bungalov vzniká v Lánech, to znamená v místech, která pan prezident velmi dobře zná,“ uvedl při zahájení stavebních prací v roce 2020 Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. 

„Až bude bungalov dohotoven, tak pan prezident by byl velmi rád, aby v něm byla umístěna velká knihovna a aby se mohl věnovat po deseti letech činnosti na prezidentském stolci knížkám, na které teď opravdu moc času není,“ dodal tehdy mluvčí, na co se prezident Zeman po skončení svého mandátu těší.

Miloši Zemanovi patří byt v tvrzi v Novém Veselí na Vysočině, kde v minulosti strávil mnoho času a přijímal zde také vlivné návštěvy. Časem si ale více oblíbil středočeské Lány, kde zakoupil pozemek o rozloze tisíc metrů čtverečních. Právě zde vyrostla stavba, o které prezident hovoří jako o bungalovu. “Mám celoživotní úspory, které mi umožní koupit si malý bungalov a v něm budu mít jednu místnost naplněnou knihami, bude tam také houpací křeslo,” popsal novinářům Miloš Zeman své plány v době, kdy pozemek zakoupil.