Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Zemanův zdravotní stav je dobrý, konstatovali lékaři po čtvrteční prohlídce

Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích podrobil vyšetření sluchu. Lékaři se shodli, že prezidentův sluch je vzhledem k věku průměrný, internisté pak konstatovali, že jeho celkový zdravotní stav je stabilizovaný. V nemocnici strávila hlava státu zhruba dvě hodiny.

„Jsem úplně zdravý,“ zvolal při odchodu z nemocnice Zeman, mávaje směrem k přítomným novinářům. „Po interní stránce je zcela stabilizován. Má normální tlak, normální pulz. Od minulé hospitalizace přibral osm kilogramů, je zcela bez potíží,” uvedl ředitel Vojenské nemocnice Miroslav Zavoral.

„Co se týče sluchu, pan prezident uvádí problémy s komunikací, zejména tam, kde je větší počet lidí. Nicméně naše vyšetření sluchu nepotvrdilo žádnou závažnou poruchu. Ztráta sluchu asi 40 procent ve vysokých frekvencích není vzhledem k jeho věku nijak výjimečná, v podstatě jeho sluch je průměrný vzhledem k věkové kategorii,” dodal primář kliniky ORL Michal Navara.

Prezidentovi se během vánočních svátků podařilo přibrat ztracenou váhu, dokonce i nechutenství jej opustilo. Pokračuje nicméně ve stanoveném stravovacím režimu. Ředitel ÚVN MUDr. Zavoral Zemanovi určil dietu s vyšším podílem proteinů. Doporučil mu rovněž každodenní rehabilitaci, přičemž by prezident měl také dbát na hydrataci.