Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Zemanův zdravotní stav se mírně zlepšil. V pátek jej navštívil exprezident Václav Klaus

Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana se díky léčbě v posledních dvou dnech mírně zlepšil, oznámila v pátek Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN). Týž den jej v také v nemocnici navštívil jeho letitý politický souputník Václav Klaus. Strávili spolu necelou hodinu a Klaus poté novinářům řekl, že je to stále stejný Miloš Zeman. Jen prý mluvil víc o svém zdraví než o politice. 

„Miloše Zemana jsem navštívil s jediným záměrem, chtěl jsem ho povzbudit. Je to výraz mé loajality vůči někomu, koho znám půl století a kdo mi dnes připadá naprosto osamocený. Nic více, nic méně,” uvedl Václav Klaus (80) po schůzce s o tři roky mladším Zemanem. Dodal, že politiku neřešili.

„Povídali jsme si. Po pány Vystrčily a Fischery vytvořené atmosféře jsem vůbec neočekával, že je prezident schopen vést se mnou konverzaci dlouhou padesát minut,“ uvedl Klaus. „Miloš Zeman se nezapře, zůstane Milošem Zemanem za všech okolností. Nemoc ho samozřejmě oslabila, nemůže tomu být jinak. Nepochybně také posunula jeho priority a témata, kterými se zabývá. Více mluvil o svém zdraví než o svých politických protivnících. Ale toho, kdo jsou jeho političtí protivníci, si je velmi dobře vědom,” doplnil exprezident.

O zlepšení zdravotního stavu hlavy státu informovala s jeho svolením na webu nemocnice její mluvčí Jitka Zinke. „Se svolením prezidenta republiky pana Miloše Zemana s opatrným optimismem sdělujeme, že díky komplexní léčbě specialistů ÚVN došlo během čtvrtka a pátku k mírnému zlepšení jeho zdravotního stavu,“ napsala. Prezident je hospitalizován na jednotce intenzivní péče od 10. října.