Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Zlatý brankář z Nagana Dominik Hašek nevyloučil kandidaturu na prezidenta

Bývalý brankář hokejové reprezentace a zlatý vítěz z olympiády v Naganu Dominik Hašek (58) ve včerejší talkshow 7 pádů Honzy Dědka na televizi Prima nevyloučil, že bude v budoucích volbách kandidovat na prezidenta republiky. Pravdou je, že po slavném vítězství v roce 1998 a příjezdu hokejistů do Prahy skandovalo celé Staroměstské náměstí „Hašek na Hrad“.
 
Od kandidatury v letošních volbách Haška prý odradil poměrně silný seznam kandidátů, se kterými byl schopen se ztotožnit. „Kandidáti, kteří letos byli, byli velmi dobří. Necítil jsem, že teď je ta pravá chvíle. Myslím, že byli lepší než já, úplně na rovinu. Tím chci říct, že nevíme, co bude za pět let. Nevíme, co bude za deset let. V žádném případě nic nevylučuju. Je to něco, co mě zajímá, ale uvidíme,“ prozradil.
 
Hašek v zábavné talkshow připomněl také nabídku od tehdejšího prezidenta Václava Havla. „Šéfovi našeho olympijského výboru zvonil telefon, po chvíli mi ho předal a na druhé straně někdo ráčkoval. Představil se mi pan prezident Havel a říkal: ‚Dominiku, tady vás všichni chtějí mít na Hradě. Mám si to tady sbalit?‘ Říkal jsem mu: ‚Pane prezidente, buďte v pohodě a nic nebalte. Já chci hrát ještě pár let hokej.‘ Zasmáli jsme se tomu,“ řekl s nostalgickým úsměvem legendární brankář.
 
Po ukončení kariéry Hašek na hokej nezanevřel, ve volném čase stále hraje hokej za klub HC Ševci Nový Knín, kde bydlí. Ve své hokejové kariéře zaznamenal spoustu úspěchů a většinu kariéry odehrál v zámořské NHL. Se skromností ale tvrdí, že téměř vše, co se mu na ledě povedlo, byla náhoda.